Zobrazit podle typu:
Zobrazit podle času:
Rubriky:    

Charita se stala oficiálním partnerem Národní potravinové sbírky

Charita Česká republika, platforma Byznys pro společnost, Česká federace potravinových bank, NADĚJE a Armáda spásy ve čtvrtek 22. června podepsaly Memorandum o spolupráci v rámci příprav a realizace Národní potravinové sbírky 2017. Tímto aktem byly oficiálně zahájeny přípravy jejího letošního 5. ročníku, který se uskuteční 11. listopadu 2017.

Pětina rodin v Česku se potýká s chudobou

Každá pátá česká rodina s nezaopatřenými dětmi se nachází ve špatné ekonomické situaci, v absolutních číslech jde o 233 tisíc rodin z celé České republiky. Nejhorší situace je podle aktuálního průzkumu Charity ČR v rodinách s rodiči ve věku nad 40 let.

Výběrové řízení na pozici Sociálního pracovníka

Chcete pracovat v sociální oblasti a splňujete vzdělání na sociálního pracovníka, tak právě Vás hledáme do týmu. Případně znáte někoho takového, tak mu informaci předejte. Blížší informace zde nebo v sekci práce.

Tisková zpráva - Postní almužna 2017

Stalo se již pěknou tradicí, že k postní době patří malé papírové kasičky postní almužny, do kterých věřící  střádají celých šest týdnů peníze, aby je pak na květnou neděli předali jako svůj dar charitě.

Díky štědrosti věřících z jednotlivých farností spadajících pod působnost Oblastní charity Moravská Třebová se v kasičkách postní almužny letos vybralo celkem 48 376,- Kč.

 

 

Kamion Arcidiecézní charity Olomouc převeze na Ukrajinu desítky postelí

Olomouc, Kolomyja – Sedmdesát postelí, matrace, noční stolky. Tyto věci naplní kamion Arcidiecézní charity Olomouc (ACHO), který vyrazí ve středu 3. května do ukrajinské Kolomyje. Vybavení využijí pacienti tamní nemocnice a lidé bez domova připravované noclehárny...

Vítězný maskot Centra pěstounské péče Cesta

V únoru letošního roku vyhlásilo CPP Cesta na svém facebooku, že hledá svého maskota. Možnost přihlásit se do soutěže byla do 28. 2. 2017 a dnes se dozvíte vítěze. Ti kdo sledují Facebook Centra pěstounské péče ho již znají.

Postní almužna 2017

Postní Almužna 2017

V letošním roce opět můžete přispět malým finančním obnosem na charitativní účely. K tomu slouží malé schránky na finanční obnos, které si můžete po mši svaté rozebrat v kostele. Popeleční středou začíná doba postu, čas  odříkání  kdy i my máme šanci pomoci potřebným lidem. Postní almužny se zatrženými návrhy jak využít sbírku, pak přineste na Květnou neděli na mši svatou. Upřímně děkujeme všem, kteří otevřou své srdce a podpoří pomoc potřebným. Oblastní charita Moravská Třebová