Potravinová sbírka 2018

Potravinová sbírka 2018

Národní potravinová sbírka již šestým rokem na prahu adventního období mobilizovala zdejší obyvatele k solidaritě a pomoci potřebným. V Moravské Třebové sbírka probíhala v prodejnách BILLA a Penny a celkově se od dárců vysbíralo 719 kg trvanlivých potravin a 99 kg drogistického zboží. Vybrané potraviny a drogistické zboží pomohou před Vánoci zejména seniorům, matkám samoživitelkám, pěstounským rodinám a dětem z dětských domovů, a to přímo v Moravské Třebové.

Svatomartinské veselí

Svatomartinské veselí

Už po deváté jsme se sešli v sále Na Písku s klienty denního stacionáře Domeček, sociálně terapeutických dílen Ulita a s klienti se zdravotním znevýhodněním ze spřátelených organizací v Pardubickém kraji, abychom oslavili svátek Svatého Martina.

Den pro region firmy REHAU v Charitě Moravská Třebová

Den pro region firmy REHAU v Charitě Moravská Třebová

V rámci dobročinné akce Den pro region k nám 31. října zavítala první z pěti plánovaných skupin zaměstnanců firmy REHAU, aby v Charitě Moravská Třebová strávili jeden pracovní den obecně prospěšnou činností. Společně tu od rána vyráběli vánoční dekorace a pohankové polštářky. Děkujeme všem přítomným za jejich čas, energii a nasazení.

Ministerstvo pro místní rozvoj ČR oslavilo 100 let republiky perníky z Charity Moravská Třebová

Ministerstvo pro místní rozvoj ČR oslavilo 100 let republiky perníky z Charity Moravská Třebová

Charita Moravská Třebová napekla pro oslavu 100 let republiky na ministerstvu pro místní rozvoj v Praze 1500 perníků. Tematicky nazdobené perníky se na stůl ministerstva dostaly v rámci zakázky od projektu České bedýnky. Přímo v Moravské Třebové byly perníky s letopočtem založení republiky přichystány pro každého, kdo vystoupal na rozhlednu Pastýřka v rámci pěšího výletu ke 100 letům republiky.

 

Charita slavila

Charita slavila

Letošní Den otevřených dveří a Zahradní slavnost Charity Moravská Třebová připadl na úterý 2. října. Akce se pravidelně pořádá na počest svátku patrona charitních zařízení sv. Vincence z Pauly a touto každoroční kampaní Charita Moravská Třebová představujeme nejširší veřejnosti celou škálu našich služeb. 

Charita vyhlašuje sbírku na pomoc obětem tsunami v Indonésii

 Charita vyhlašuje sbírku na pomoc obětem tsunami v Indonésii

V pátek 28. září postihlo indonéský ostrov Sulawesi (Celebes) zatím nejsilnější ze série zemětřesení a to o síle 7,4 stupňů Richterovy škály. Následná vlna tsunami si vyžádala stovky lidských životů, celkový počet postižených obyvatel může dosáhnout několika set tisíc, podle některých odhadů až dva miliony. Charita Česká republika proto vyhlašuje finanční sbírku na pomoc obětem a obnovu země.

ZAHRADNÍ SLAVNOST

ZAHRADNÍ SLAVNOST

Opět se rok s rokem sešel a je tu Zahradní slavnost a Den otevřených dveří Charity Moravská Třebová!Srdečně Vás zveme v úterý 2. října k nám na Charitu, kde Vám rádi přiblížíme naši práci i prostředí, ve kterém poskytujeme služby klientům.

Přijďte s námi oslavit Den charity!
Těšíme se na Vás, srdečně zváni jsou úplně všichni.

Den pro pěstounství

Den pro pěstounství
Den pěstounství je svátkem rodiny, užít si ho můžete společně v Litomyšli
Na neděli 16. září zveme od 10 do 16 hodin nejen pěstounské rodiny, ale i širokou veřejnost s dětmi do východočeské Litomyšle.  Na zámeckém návrší připravují Pardubický kraj s neziskovými organizacemi a ve spolupráci s městskými úřady již druhý ročník Dne pěstounství.

 

Fotbal kope za Charitu

Fotbal kope za Charitu

V sobotu 8.9. se na Vás budeme těšit na fotbalovém stadionu v Moravské Třebové. Na místě bude náš prodejní stánek a zakoupením jakéhokoliv výrobku budete moci podpořit provoz našich terapeutických dílen. Výtěžek ze vstupného bude věnován na podporu naší činnosti. Děkujeme a těšíme se na Vás!!!

 

Kejkle a kratochvíle andělského obchodu

V průběhu konání tradiční akce Kejkle a Kratochvíle, která se uskuteční v sobotu 1. září 2018 na moravskotřebovském náměstí, pro Vás otevřeme od 15:00 do 18:30 hod. náš Andělský obchod (Bránská 18, Moravská Třebová)!!! Budete si tak moci zakoupit výrobky z našich terapeutických dílen a podpořit tím tak charitní činnost. Zároveň si u nás můžete posedět a ochutnat kvalitní kávu s lahodnou sušenkou. Přivítá vás příjemná obsluha a útulné prostředí. Těšíme se na vaši návštěvu.

 

Podpořte nás
 

OKÉNKO PASTORAČNÍ ASISTENTKY

 

Myšlenka na týden:

„Největším štěstím v životě člověka je vědomí, že nás někdo miluje proto, jací jsme, nebo spíše přesto, jací jsme.“
Romain Rolland


Je to Bůh, který nás má rád takové, jací jsme, protože jsme jeho děti. Miluje nás nekonečnou, dokonalou láskou bez výhrad.

Dle Matky Terezy

 

p. Bohumír

 

NAJDI SI ČAS…

 

Najdi si čas na přemýšlení,

najdi si čas na modlitbu,

najdi si čas na smích.

Je to zdroj síly,

je to největší moc na světě,

je to hudba duše.

 

Najdi si čas na hru,

najdi si čas na to, abys miloval a byl milován,

najdi si čas na to, abys dával.

Je to tajemství věčného mládí,

je to privilegium, které dává Bůh:

den je příliš krátký na to,

abychom byli egoisty.

 

Najdi si čas na čtení,

najdi si čas na to, být přítelem,

najdi si čas na práci.

Je to pramen moudrosti,

je to cesta ke štěstí.

 

Najdi si čas na prokazování milosrdenství,

je to klíč k nebi.

 

Matka Tereza z Kalkaty