Udělej dobrý skutek a staň se koledníkem

Udělej dobrý skutek a staň se koledníkem

Hledáme malé i velké koledníky. Neváhejte a věnujte svůj čas na dobrou věc.

Vánoční dárky pro děti

Vánoční dárky pro děti

Sociálně aktivizační služby pro rodiny s dětmi „Šance pro rodinu” pořádá dobročinnou akci VÁNOČNÍ DÁRKY PRO DĚTI. Pojďme společně udělat krásné Vánoce dětem ze sociálně znevýhodněných rodin. Zapojte se s námi do dělání radosti dětem.

Potravinová sbírka 2018

Potravinová sbírka 2018

Národní potravinová sbírka již šestým rokem na prahu adventního období mobilizovala zdejší obyvatele k solidaritě a pomoci potřebným. V Moravské Třebové sbírka probíhala v prodejnách BILLA a Penny a celkově se od dárců za pomoci převážně skautských dobrovolníků vysbíralo 719 kg trvanlivých potravin a 99 kg drogistického zboží. Vybrané potraviny a drogistické zboží pomohou před Vánoci zejména seniorům, matkám samoživitelkám, pěstounským rodinám a dětem z dětských domovů, a to přímo v Moravské Třebové.

 

Svatomartinské veselí

Svatomartinské veselí

Už po deváté jsme se sešli v sále Na Písku s klienty denního stacionáře Domeček, sociálně terapeutických dílen Ulita a s klienti se zdravotním znevýhodněním ze spřátelených organizací v Pardubickém kraji, abychom oslavili svátek Svatého Martina.

Potravinová sbírka 2018

Potravinová sbírka 2018

Hlavním posláním sbírky je podat pomocnou ruku těm, kteří trpí nedostatkem jídla, a zároveň upozornit na to, v jaké míře jídlem plýtváme. Hlad totiž není bohužel ani u nás abstraktní pojem – podle kvalifikovaných odhadů žije u nás na hranici chudoby nebo sociálního vyloučení téměř 1,5 milionu lidí. V Moravské Třebové bude 10. listopadu v obchodech Penny a BILLA možné zakoupit trvanlivé potraviny a vybrané drogistické zboží a darovat je těm, kteří jsou na pokraji hmotné nouze. Vybrané potraviny a drogistické zboží poputuje zejména seniorům, matkám samoživitelkám, pěstounským rodinám a dětem z dětských domovů, a to přímo v Moravské Třebové. Cesta darovaných potravin a drogerie je tak přímá a krátká a zakoupené jídlo a další věci pomáhají tam, kde chybějí a kde jsou potřeba. Darující veřejnost má prostřednictvím sbírky příležitost pomáhat přímo ve svém regionu, což je vždy ta nejlepší forma.

Den pro region firmy REHAU v Charitě Moravská Třebová

Den pro region firmy REHAU v Charitě Moravská Třebová

V rámci dobročinné akce Den pro region k nám 31. října zavítala první z pěti plánovaných skupin zaměstnanců firmy REHAU, aby v Charitě Moravská Třebová strávili jeden pracovní den obecně prospěšnou činností. Společně tu od rána vyráběli vánoční dekorace a pohankové polštářky. Děkujeme všem přítomným za jejich čas, energii a nasazení.

Ministerstvo pro místní rozvoj ČR oslavilo 100 let republiky perníky z Charity Moravská Třebová

Ministerstvo pro místní rozvoj ČR oslavilo 100 let republiky perníky z Charity Moravská Třebová

Charita Moravská Třebová napekla pro oslavu 100 let republiky na ministerstvu pro místní rozvoj v Praze 1500 perníků. Tematicky nazdobené perníky se na stůl ministerstva dostaly v rámci zakázky od projektu České bedýnky. Přímo v Moravské Třebové byly perníky s letopočtem založení republiky přichystány pro každého, kdo vystoupal na rozhlednu Pastýřka v rámci pěšího výletu ke 100 letům republiky.

 

Svatomartinské veselí

Svatomartinské veselí

Již po deváté se všichni sejdeme v sále Na Písku a připomeneme si tradice spojené se svátkem Svatého Martina. Společně s klienty denního stacionáře Domeček a sociálně terapeutických dílen Ulita se přijedou poveselit také klienti se zdravotním znevýhodněním ze spřátelených organizací v Pardubickém kraji. Akce se koná pod záštitou hejtmana Pardubického kraje Martina Netolického.

Charita slavila

Charita slavila

Letošní Den otevřených dveří a Zahradní slavnost Charity Moravská Třebová připadl na úterý 2. října. Akce se pravidelně pořádá na počest svátku patrona charitních zařízení sv. Vincence z Pauly a touto každoroční kampaní Charita Moravská Třebová představujeme nejširší veřejnosti celou škálu našich služeb. 

Charita vyhlašuje sbírku na pomoc obětem tsunami v Indonésii

 Charita vyhlašuje sbírku na pomoc obětem tsunami v Indonésii

V pátek 28. září postihlo indonéský ostrov Sulawesi (Celebes) zatím nejsilnější ze série zemětřesení a to o síle 7,4 stupňů Richterovy škály. Následná vlna tsunami si vyžádala stovky lidských životů, celkový počet postižených obyvatel může dosáhnout několika set tisíc, podle některých odhadů až dva miliony. Charita Česká republika proto vyhlašuje finanční sbírku na pomoc obětem a obnovu země.

Tříkrálová sbírka 2019
Podpořte nás
 

OKÉNKO PASTORAČNÍ ASISTENTKY

 

Myšlenka na týden:

„Největším štěstím v životě člověka je vědomí, že nás někdo miluje proto, jací jsme, nebo spíše přesto, jací jsme.“
Romain Rolland


Je to Bůh, který nás má rád takové, jací jsme, protože jsme jeho děti. Miluje nás nekonečnou, dokonalou láskou bez výhrad.

Dle Matky Terezy

 

p. Bohumír

 

NAJDI SI ČAS…

 

Najdi si čas na přemýšlení,

najdi si čas na modlitbu,

najdi si čas na smích.

Je to zdroj síly,

je to největší moc na světě,

je to hudba duše.

 

Najdi si čas na hru,

najdi si čas na to, abys miloval a byl milován,

najdi si čas na to, abys dával.

Je to tajemství věčného mládí,

je to privilegium, které dává Bůh:

den je příliš krátký na to,

abychom byli egoisty.

 

Najdi si čas na čtení,

najdi si čas na to, být přítelem,

najdi si čas na práci.

Je to pramen moudrosti,

je to cesta ke štěstí.

 

Najdi si čas na prokazování milosrdenství,

je to klíč k nebi.

 

Matka Tereza z Kalkaty