TKS 2021

Vzhledem k nepříznivé epidemické situaci bylo rozhodnuto, že se tradiční Tříkrálové koledování v roce 2021 neuskuteční. Odpovědnost za zdraví koledníků, organizátorů, dárců a dalších zúčastněných bylo totiž pro nás prioritou a v žádném případě jsme je a jejich rodiny nechtěli vystavit zbytečnému riziku onemocnění.

Snažili jsme se ale všech sil, abychom naše přispěvatele o zážitek z tříkrálového koledování nepřipravili. Koledníci aktivně hledali způsob, jak přinést do domácností požehnání a neohrozit přitom zdraví lidí, kteří do sbírky – mnohdy již pravidelně – přispívají.

A protože aktuálně přijatá opatření nedovolily uskutečnit koledu v její tradiční podobě a vyjít do ulic, připravili Tři králové od 2. do 24. ledna 2021 koledu virtuální. Zapečetěné pokladničky Tříkrálové sbírky 2021 jste ale našli také v kostelech, na městských i obecních úřadech a ve vybraných obchodech po celém regionu Moravskotřebovska a Jevíčska a na území Velkých Opatovic a přilehlých obcí. Pro dárce byly přístupné do 24. ledna v provozních dobách těchto institucí.

Seznam tříkrálových pokladniček naleznete zde:Pokladničky TKS

Zdraví koledníků i dárců je pro nás na prvním místě a koleda se proto uskuteční (do konce dubna) také ve virtuálním prostoru.
ONLINE: na www.trikralovasbirka.cz - po zadání PSČ 571 01 bude příspěvek přiřazen Charitě Moravská Třebová
BANKOVNÍ PŘEVOD: 66008822/0800, VS: 77707017

Vychutnejte si koledu s našimi koledníky bez ohledu na její formu.  Neváhejte přispět i drobnou částkou. U příspěvků do pokladničky i při online koledě totiž platí, že KAŽDÁ KORUNA POMÁHÁ. Děkujeme za vaši štědrost.

Letošní výtěžek poputuje na:

  • pomoc potřebným rodinám a občanům z regionu
  • na rozvoj dobrovolnického centra Charity Moravská Třebová

Sledujte, prosím, aktuální situaci a informace na našem webu a FB, kde budou zveřejňovány novinky o koledě a prosíme o vyhlášení všemi dostupnými cestami.
https://www.mtrebova.charita.cz/
https://www.facebook.com/charita.moravskatrebova/

Dobročinnou akci Tříkrálová sbírka pořádá Charita Česká republika každoročně již od roku 2000. Úspěch celé sbírky závisí na aktivitě tisíců lidí ve všech koutech republiky, často i v obcích o několika desítkách obyvatel. Tříkrálová sbírka je tak největší dobrovolnickou akcí u nás a jsme rádi, že díky věrným koordinátorům, koledníkům i dárcům ji pořádá také naše Charita. 

Výtěžek sbírky je určen na pomoc nemocným, handicapovaným, seniorům, matkám s dětmi v tísni, na přímou pomoc rodinám a dalším jinak sociálně potřebným skupinám lidí. Snažíme se, aby většina výtěžku sbírky byla použita v regionech, kde sbírka probíhá. Nejméně desetina výnosu sbírky je ale každoročně určena také na humanitární pomoc do zahraničí.

Pokud máte jakýkoliv dotaz, neváhejte nás kontaktovat.

Tereza Letfusová - koordinátor sbírek 
mobil: 733 742 157 
email: tereza.letfusova@mtrebova.charita.cz

Bc. Božena Šplíchalová - pastorační asistent 
mobil: 731 608 323
email: bozena.splichalova@mtrebova.charita.cz 

Lenka Zahradníková - koordinátor sbírek 
mobil: 733 742 024 
email: lenka.zahradnikova@mtrebova.charita.cz

Seznam tříkrálových pokladniček naleznete zde:
KOSTELY PO MŠI SVATÉ: 
Moravská Třebová - farní i klášterní, Jevíčko, Městečko Trnávka, Chornice, Křenov, Jaroměřice, Boršov, Staré Město, Borotín, Biskupice, Velké Opatovice, Deštná, Roubanina, Vrážné

MĚSTSKÉ A OBECNÍ ÚŘADY: Moravská Třebová (OIC Olomoucká), Městečko Trnávka, Staré Město, Mladějov, Rychnov na Moravě, Třebařov, Dětřichov u Moravské Třebové, Gruna, Linhartice, Borušov, Útěchov (MŠ), Dlouhá Loučka, Jaroměřice (+ pošta), Borotín, Radkov, Rozstání, Malíkov, Skočova Lhota (u p. starostky doma), Malá Roudka, Biskupice, Janůvky (v rodině uprostřed obce), Vranová Lhota, Zadní Arnoštov, Víska u Jevíčka, Hartinkov

OBCHODY: Moravská Třebová (Prodejny Moravec pekárny - Čs.armády, Lanškrounská, Svitavská), Jevíčko (Lékárna u Bílého anděla, Večerka Hebelka, Galanterie Jana Martínková, 1x COOP, 1x Hruška, 1x Bylinářství Harmonie), Mladějov (COOP), Roubanina, Rychnov na Moravě (COOP), Třebařov (COOP), Chornice (COOP), Boršov (COOP), Březinky, Březina, Slatina (COOP), Bělá u Jevíčka (Hruška), Úsobrno (Jednota), Bezděčí.

Koledu můžete darovat také přímo v Charitě Moravská Třebová (Svitavská 44).